domki letniskowe bez pozwolenia na budowę

Tematy

 

nowa płyta DaNiElSa


Witam,

posiadam działeczkę 3000m, którą mam zamiar przeznaczyć na cele rekreacyjne.
Otrzymałem korzystną dla siebie decyzję o warunkach zabudowy, która
przewiduje budowę domu letniskowego wraz z infrastrukturą techniczną. Budowę
domku mam zamiar rozpocząć do za jakieś 2 lata. Do tego czasu chciałem
postawić sobie tzw. domek holenderski aby móć już teraz korzystać z łona
natury. Naturalnie aby spełniał swoje funkcje potrzebuje przyłącza prądu,
wody oraz odprowadzenia ścieków. Tu własnie moje pytanie do praktyków - o
ile z przyłączem prądu wszystko jest jasne o tyle budowa studni oraz szamba
wymaga zgłoszenia budowlanego. Czy mogę zgłosić budowę tych elementów już
teraz bez konieczności opracowywania projektu zagospodarowania działki,
który jak wiadomo jest potrzebny do pozwolenia na budowę czy raczej to nie
przejdzie ?" />Witam.
Posiadam działke, a na niej drewniany domek letniskowy, sezonowy.Chcialbym dobudowac do niego z pustaków "maksów" łazienkę o powierzchni 6 m2.Łazienka ma być wybudowana na betonowych palisadach bez fundametnów.Czy powinienem starac sie o pozwolenie na budowe??
Pozdrawiam, Robert." />A tak wedruje troche po świecie.
Wkrótce wracam i spróbujemy założyć stowarzyszenie ekologiczne które będzie mogło byc stroną w postępowaniach sądowych. Niestety dotychczas toczone batalie pojedyńczym osobom nie pozwalają na bycie stroną w sprawach o zniszczenie środowiska i przyrody. Ostatnio zaczęło się od burmistrza Olecka który uchwałą rady miejskiej nakazał ptakom poszukać innych miejsc lęgowych, wsparła go Maria Mellin wojewódzki konserwator przyrody z Olsztyna, ta sama która dała pozwolenie na budowę domku letniskowego dla koleżanki z ministerstwa, w rezerwacie "Żródła Łyny".
Po przedstawieniu jej zarzutów, okazało sie że nigdy w tym miejscu nie była i stwierdziła w drugą stronę, że miejsce jest unikalne. Złożyliśmy wniosek o utworzenie uzytku ekologicznego ale niestety od kilku miesięcy bez odpowiedzi.

Z moich doświadczeń wynika, ze jedynie zorganizowana grupa przyrodników i ekologów bądź ludzi którym to leży na sercu, jest w stanie przeciwstawić się temu co sie dzieje nad jeziorami i rzekami.

Pojedyńczych głosów nikt nie chce słuchać i łatwo zrobić z nich oszołomów przy pomocy intryg. Rozproszenie organizacji i ludzi chcących chronic przyrodę powoduje, że wszystko ginie już na poziomie województwa. A warto byłoby znaleźć furtke i dotrzeć do Ministerstwa a nawet Sejmu w tej sprawie!

Bracia Wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie!" />Już od stycznia nabywcy tak zwanych loftów mogą zapłacić 22 procent podatku VAT zamiast 7-iu. Zdrożeć mogą też garaże i remonty domów. Taki może być efekt zmian o ustawie o VAT, nad którymi pracuje Sejm - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Przygotowywane przepisy przewidują wprawdzie utrzymanie po 1. stycznia 2008 roku preferencyjnej stawki tego podatku na budownictwo społeczne, równocześnie jednak uzależniają jej stosowanie od powierzchni domu lub mieszkania oraz posiadanego pozwolenia na budowę.
"Rzeczpospolita" pisze, że z preferencji nie skorzystają osoby, które chcą przekształcić swój domek letniskowy w całoroczny dom albo po wybudowaniu budynku zmienią jego charakter na mieszkalny. Niższa stawka podatku VAT nie obejmie też tych, którzy w ramach remontu zlecili na przykład pomalowanie mieszkania lub położenie glazury.

podaje rp
Pomysł bardzo ciekawy, ale musisz sie dowiedzieć czy nie musisz mieć pozwolenia na postawienie czegoś takiego. bo do jakiejść wysokości podłogi(wysokość podmurówki) nie trzeba a powyżej trzeba. tak mi się gdzieś obiło o oczy wiec dopytaj.
pomysł rzeczywiście ciekawy, ale wydaje mi sie że o ile postawienie czegoś takiego na działce

pozwolenia wymagać nie będzie
to już ustawienie domku i ocieplenie go zmieni nam całkowicie założenie domku/przyczepy bo w takim przypadku

to już tego domkiem holenderskim w razie kontroli z urzędu nazwać raczej nie możemy
już wiedzę to drewno za parę lat oraz szczęśliwego posiadacza domku który przeklina wykonawcę i zastanawia co teraz ma z tym fantem zrobić

chyba nie skończę edytować tego posta

odpowiedzi specjalisty z ich strony

jakie pozwolenia na budowę są wymagane
Witamy ! Nie potrzebuje Pan zezwolenia na budowę.
no i drugie w temacie ociepleń
Jestem w posiadaniu 2 działek: rolnej i przeznaczonej pod zalesienie, bez pozwolenia na zabudowę. Czy jest możliwe usytuowanie takiego domku (letniskowego) bez późniejszych konsekwencji? Czy wymagane są jakieś pozwolenia? Jak prawnie można traktować taki domek? czy wymaga rejestracji, zgłoszenia i opłaty podatkowej.
Na to pytanie odpowie Panu dokładnie Urząd Miasta lub Gminy, pod który podlegają Pańskie działki.

teraz to powiem tak, że wg mnie to oni doskonale wiedzą o tym ze po takim dociepleniu domku to on już bez pozwolenia na działce stać nie może" />Czy na działce letniskowej można wybudować domek letniskowy bez pozwolenia na budowe, jeśli tak to jakie musi spełniać warunki?" />Bez pozwolenia na budowę możesz wybudować domek na działce Pracowniczych Ogrodów Działkowych. Zarząd zatwierdza projekt, ale są ograniczenia wielkości. Jeżeli to jest działka letniskowa to niestety takie same zasady jak byś budował dom mieszkalny.Witam ponownie.
Wracam do tematu bo troszkę wyjasniła się sytuacja z moją (przyszłą...może ) działeczką ale nadal mam sporo wątpliwości. Może pomożecie:)

Sytuacja na dzsiaj wygląda tak:
Gość chce mi sprzedać działeczkę 2200m2, działka jest rolna, nie jest objęta planem zagospodarowania, ale ma wydane warunki zabudowy. W warunkach jest napisane, że można postawić dwa budynki, jeden gospodarczy 5m od lini jeziora, drugi domek w rzucie do 150m2. Teraz już wiem, że jak gość odsprzeda mi działkę teraz, to prawdopodobnie te uprawnienia na mnie nie przejdą
Wiem też, ze jak wyleje fundament, to już jest oki i mam działkę na któej mogę się budować. Teraz moich kilka pytań:

1. Czy jeżeli kupię już działkę z pozwoleniem na budowę i podzielę ją na 2 to ta bez domku pozostanie rolną i nie będzie można na niej budować? Nawet na zasadzie sąsiedztwa? Wiem już, że podział działki rolnej można wykonać na zasadach uproszczonych...wiec może się udać.

2. Czy jeżeli postawię ww budynek gospodarczy to będę miał takie same prawa jak po wylaniu fundamentu pod mieszkalny? :>

3. Co myślicie o pomyśle połączenia 1 i 2 czyli postawienia jakiejś wiaty oraz wylaniu fundamentów a potem rozdzieleniu własności jako wersji ostatecznej

4. Może macie jakiś inny pomysł, powiem w prost. Moje intence są takie, żeby z tej działki zrobić 3-4 małe działeczki letniskowe i wydzielić "drogę konieczną". Chcę zostawić sobie jednąz nich z jakimś małym domkiem letniskowym, a pozostałe 3 sprzedać. Dla jasności businesowej dodam, że aktualnei dizłka kosztuje ok 25zł/m2 a w mojej okolicy działeczki letniskowe (małe) chodzą w granicach 60-90zł/m2 więc myślę, że gra warta świeczki.

z góry dzięki za rady
pozdrawiam


Designed by Finerdesign.com