domek z bali do przeniesienia Sprzedam

Tematy

 

nowa płyta DaNiElSa

Dom z bali drewnianych 90m2 /7-13m/. Przedwojenny. bale ociosane o przekroju 25cm. Dach skosny, kryty dachówka ceramiczną, cztery izby, sień. Zbudowany na fundamencie kamiennym, izolowany. bele suche. Dom do rozbiórki i przeniesienia. Okolice Krakowa. Cena 11 000zl.

Mail do mnie w stopce
http://foto.onet.pl/upload/29/2/_270696_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/35/33/_270697_n.jpgA oto szczegóły

Wykonujemy prace całościowe: ocenę stanu technicznego, wyszukanie chałupy, rozmontowanie i złożenie w nowym miejscu, uzupełnienie ubytków i elementów uszkodzonych. Wyrabiamy z własnego drewna więźbę, okna, drzwi, schody, podłogi.
Zawsze oferując chałupę przyjmujemy że będziemy ją rozmontowywać i składać, dlatego zależy nam na jak najlepszym stanie domu. Decyzja oczywiście należy do klienta.

W tej chwili możemy zaoferować 3 domy do sprzedania:
Chałupa z bala 10 cm, sosnowego. Dom 16 x 8 m. Więźba do wymiany, stan bali bardzo dobry. Cena domu: 8 tysiecy zł
Chałupa z bala 10 cm, sosnowego. Dom 10x 8 m. Cena domu 9 tysiecy zł
Plebania z bala 10 cm, sosnowego. Dom 18x 10 m. Zabytek pod opieką konserwatora. Jest zgoda na przeniesienie pod warunkiem ustalenia miejsca i zastrzeżeniem: nie wolno zmienić charakteru domu z zewnątrz. Cena: Bezpłatnie! Proboszcz chce się pozbyć plebani.

Pozdrawiam i zapraszam
Wiesław
ciesla_bal@op.plWitam, gotowy do przeniesienia(już rozłożony w elementach) przywieziony z woj.podlaskiego DOM Z BALA wymiary 7X10, możliwość zrobienia w pełni użytkowej góry. Zmieszkały był do ostatniej chwili, kryty blachą, oszalowany. Niestety :( musieliśmy sprzedać działkę więc wymarzonego domku już nie ma gdzie postawić. Mamy pełna dokumentację z rozkładania, poznaczone wszystkie elementy( brał w tym udział doświadczony stolarz i mój mąż). Dom jest do zabrania z Wiskitek tj 50 km od Warszawy. Cena 5.000zł. Kontakt tel.0-600 072 449 lub agnieszka.paluch@lot.pl
Witam, gotowy do przeniesienia(już rozłożony w elementach) przywieziony z woj.podlaskiego DOM Z BALA wymiary 7X10, możliwość zrobienia w pełni użytkowej góry. Zmieszkały był do ostatniej chwili, kryty blachą, oszalowany. Niestety :( musieliśmy sprzedać działkę więc wymarzonego domku już nie ma gdzie postawić. Mamy pełna dokumentację z rozkładania, poznaczone wszystkie elementy( brał w tym udział doświadczony stolarz i mój mąż). Dom jest do zabrania z Wiskitek tj 50 km od Warszawy. Cena 5.000zł.
Kontakt tel.0-600 072 449 lub agnieszka.paluch@lot.pl
Witam
Po kilku telefonach podaję dodatkowe informacje:
-Są wszystkie okna i drzwi.
-Blach trapezowa w bardzo dobrym stanie ok 110m2+ całe orynnowanie
-Podłoga i strop grube deski
-W środku były tylko tapety w tej chwili już czysty bal
-Ściany działowe również bal
-Bale łączone na jaskółczy ogon grubości 7,5 cm
-Cena do negocjacji.DOM z Bala - zupełnie nie motocyklowy temat
  Cześć
Ponieważ się nadarza okazja tak myślę :)

A nie bardzo mam gdzie to wstawić zamieszczam tutaj ...
Mój znajomy góral, który stawiał mi dom z bala drewnianego zadzwonił przed momentem , iż potrzebuje sprzedać dom z bala :D

Więc grzecznie przekazuję
dom w rozmiarach 11x8m
dół:
salon kuchnia łazienka garderoba
góra 3 pokoje i łazienka
klatka i schody

Stan domu:
surowy półpłaz półokrągły, do utkania (uszczelnienia) , konstrukcja krokiew na dach zrobiona , reszta dachu do zrobienia

materiał: świerk
produkcja: polskie górale

Oferta obejmuje dom - nabywca dodatkowo poniesie jeszcze koszty;
- fundamenty
- operację postawienia ( przeniesienia)
- uszczelnienie (tkanie)
- dach
no i inne badziewie wykończeniowe :)

Przeniesienie domu możliwe jest praktycznie od zaraz, istnieje możliwość odroczenia terminu budowy, ale na jak długo nie wiem :(


cena do negocjacji 90 tys
kontakt ze mną :)
501085877
jacekGóralski dom do przeniesienia z bala 20x30 stan idealny zamieszkały do wiosny w parterze ok 70m2 + poddasze dostępni cieśle ( górale )Sprzedam 40-letni góralski dom z grubego bala do przenisienia o wym 5x13 stan bardzo dobry do dyspozycji ekipa cieśli z okolic Małopolski
Wpadłem właśnie przelotem na Wasz wątek i jak zobaczyłem dom do przeniesienia Bataty to zaniemówiłem. Normalnie cacko !!!

Temat domów do przeniesienia interesuje mnie od drugiej strony , bo ja mam dom z bala z 1926roku w Beskidzie Sądeckim, który najpierw chciałem remontować, ale ostatecznie zdecydowałem się rozebrać i postawić nowy. Dom jest zdecydowanie w gorszym stanie niż ten Bataty. Stoi na kamieniach klejonych gliną. Komin padł, piec kaflowy się do niczego nie nadawał. Wymiary to 17m x 5,7m. Kryty ceramiczną dachówką . Bale jodłowe ciosane o grubości 24cm . Trzy pomieszczenia na dole. W środku kuchnia. Dom wyczyszczony - miał być remontowany - więc wszystko widać. Podłogi nie ma. Około 20% bali jest uszkodzonych. Może kogoś zainteresuje.

Zdjęcia tutaj: http://picasaweb.google.pl/kalendarz...eat=directlink

Krokwie zdrowe, konstrukcja dachu stabilna, ponad połowa bali super zdrowa i twarda jak stal. 30% bali OK, 20% raczej do wymiany. Okna byle jakie. Drzwi byle jakie. Piękny sufit.
Obejrzałam fotki. Co to za kłębuszki futrzane tam śpią? Z początku myślałam, że to jeżyki, ale nie... to jakieś futrzaki! :D Piękne!

Dom oczywiście możesz sprzedać, ale... jeżeli zdecydowanie rezygnujesz z naprawy, to ja na Twoim miejscu rozebrałabym go i dobre drewno wykorzystała na zbudowanie pieknego zadaszonego grila ogrodowego. Masz kamień, masz drewno i to na własnej działce- buduj grila! Na wieczorne posiaduchy w lecie jak znalazł, a i w zimie można wykorzystać- ognisko, gril rozpalony, grzane piwo.;)
Zależy oczywiście jakiej wielkości masz dzialkę, ale jeżeli dość słusznych rozmiarów to, przemyśl taką opcję, bo może za jakiś czas będziesz miał pomysł na zadaszonego grila, to jak Ci zaspiewają za drewno i wykonanie to słabo Ci się zrobi. :)

P.S. Miło, że moja chatka się podoba. :)ciesla_bal@op.pl


Dostałem od nich też takową ofertę:


Dzień dobry,

jesteśmy pięciosobową ekipą cieśli spod Janowa Podlaskiego. Od lat zajmujemy się przenoszeniem domów z bali. Wykonujemy prace całościowe: ocenę stanu technicznego, wyszukanie chałupy, rozmontowanie i złożenie w nowym miejscu, uzupełnienie ubytków i elementów uszkodzonych. Wyrabiamy z własnego drewna więźbę, okna, drzwi, schody, podłogi.

Zawsze oferując chałupę, przyjmujemy, że będziemy ją rozmontowywać i składać, dlatego zależy nam na jak najlepszym stanie domu. Decyzja oczywiście należy do klienta.

Ceny orientacyjne:

Ocena stanu technicznego chałupy, którą Państwo chcą kupić: 500 zł (+ koszt paliwa powyżej 150 km od Waszawy)

Wskazanie chałupy z bali do sprzedaży (maksymalnie 3 domy): 300 zł (+ koszt paliwa powyżej 150 km od Waszawy). Ale gdy decydują się Państwo na zakup: 10% ceny domu.

Znalezienie odpowiedniej chałupy według oczekiwań: 500 zł

Cena chałupy w dobrym stanie technicznym z bala sosnowego (10 cm): 8-15 tys. zł

Rozmontowanie i złożenie chałupy o powierzchni parteru ok. 100 m2 (roboty ciesielskie, bez kosztów drewna na ubytki i wymianę np. krokwi): 15 tys. zł

Podniesienie dachu - ułożenie więźby nad poddaszem użytkowym: 2,5-3 tys. złDecydując się na przeniesienie chałupy, mogą Państwo zbudować sobie całoroczny dom, tanim kosztem. Doradzimy, jak ocieplić chałupę, jak zabezpieczyć przed szkodnikami drewna. Współpracujemy z architektem, który może przygotować projekt potrzebny do uzyskania pozwolenia na budowę. Projekt może (i powinien) być modyfikacją chałupy, by dom był wiejski ale nowoczesny.

Prosze spojrzeć na koszty:

Fundament - muszą państwo wykonać sami. Koszt fundamentu bez piwnicy to ok. 10 tys. zł.

Dom z bala po złozeniu, z więźbą dachową - materiał, robocizna, materiał na ubytki i uzupełnienia to około 35-40 tys. zł.

Pozostałe prace: ocieplenie, instalacje, pokrycie dachu - zależy od standardu, jaki Państwo chcą mieć, ale jeśli będzie to dom prosty w formie (deski sosnowe) bedą mieli Państwo dom za bardzo małe pieniądze.W tej chwili możemy zaoferować 3 domy na Podlasiu do sprzedania:

Chałupa z bala 10 cm, sosnowego. Dom 16 x 8 m. Więźba do wymiany, stan bali bardzo dobry. Cena domu: 8 tys. zł

Chałupa z bala 10 cm, sosnowego. Dom 10x 8 m. Cena domu 8 tys. zł

Plebania z bala 10 cm, sosnowego. Dom 18x 10 m. Zabytek pod opieką konserwatora. Jest zgoda na przeniesienie pod warunkiem ustalenia miejsca i zastrzeżeniem: nie wolno zmienić charakteru domu z zewnątrz. Cena: Bezpłatnie! Proboszcz chce się pozbyć plebani.Pozdrawiam i zapraszam

WiesławWitam w moim dzienniku budowy.
Komentarze można wpisywać w dzienniku. Tak będzie wygodniej i będzie to dla mnie miła pamiątka. Oczywiście jeżeli bedą chętni. :)

Od razu uprzedzam, że budowa to daleka przyszłość, chociaż dom już mam. Jest to góralska chata z płazów z 1951r. , której szczęśliwą posiadaczką zostałam dokładnie 3 dni temu, czyli w sobotę 22.05.2010.
Zanim jednak dojdzie do tego, że chata stanie na docelowym miejscu, minie trochę czasu. Ile, nie mam pojęcia. Muszę zrobić projekt, potem uzyskać pozwolenie na budowę, zrobić fundamenty, a bez bicia przyznaję się, że finanse mocno się skurczyły po zakupie działki i chaty. Przysłowie 'Czas to pieniądz' ma tutaj solidne podstawy.

Trochę historii.

Działka:

Od kilku lat zaczęłam marzyć o domu nad jeziorem- takim miejscu, gdzie panuje cisza, śpiewają ptaki, kot wygrzewa się na parapecie, łódeczka stoi zacumowana przy pomoście, malwy kwitną... wiecie o co chodzi.
Pomysłem zaraziłam męża, ale na mnie spadły poszukiwania, bo mąż czasu wolnego ma niewiele.
Ileś razy jeździliśmy w różne okolice i oglądaliśmy działki z ogłoszeń, ale zawsze coś było nie tak- albo cena, albo położenie, albo... wszystko super, ale działka bez prawa zabudowy.
Tak minęły z dwa lata.
Pewnego dnia w 2008 roku, na wiosnę, znalazłam w necie ogłoszenie o działce w kujawsko-pomorskim. 3ha nad jeziorem. Zdjęcia mnie oczarowały, więc wracając z Mazur od znajomych namówiłam męża, żebyśmy zrobili 50km. więcej i zajechali do miejscowości z ogłoszenia. Mąż zgodny człowiek, więc pojechaliśmy.
Działka była już niestety nieaktualna, ale teren tak nas zachwycił, że postanowiliśmy zrobić rundę po okolicy i popytać.
I tak trafiliśmy do 'naszego' gospodarza. :) Pan popatrzył, pogadał z nami i powiedział, że ewentualnie, może byłby skłonny sprzedać nam trochę ziemi z dostępem do jeziora. To było naprawdę szczęście, bo działek w tej miejscowości (takich z własną linią brzegową) kupić chyba się już nie da.
W grudniu 2008 roku zakończyliśmy formalności notarialne i działka o powierzchni 1ha. była nasza.
Mamy więc kawał pola (jakieś 5000m2), skarpę z drzewami, drogę nad jezioro, plac nad jeziorem (ok.2500m2) i 70m. linii brzegowej. Jest też źródełko bijące z ziemi i płynące do jeziora oraz strumyk. Na wiosnę skarpa jest błękitna od przylaszczek.
Wszystko to leży w Parku Krajobrazowym wśród jezior i pagórków, a do miasta jest ok.2 km.

Działka ma kształt taki, jak widać po ogrodzeniu- z lewej strony prosto schodzi do jeziora, a z prawej rozszerza się po skosie (od miejsca gdzie stoi samochód), potem prostuje i schodzi do jeziora. Ten dodatkowy klinik był potrzebny, bo skarpa jest stroma i nie byłoby jak zjechać czy wygodnie dojść nad jezioro.


http://images36.fotosik.pl/184/074115bf1c339e46med.jpg
W zeszłym roku działkę ogrodziliśmy, doprowadziliśmy wodę i prąd oraz otrzymaliśmy warunki zabudowy. W tym roku zrobiliśmy przecinkę drzew na skarpie i nad jeziorem. Niestety przy tej powierzchni to kropla w morzu. Przed nami ogrom prac i kosztów, a że działka leży 170km. od miejsca zamieszkania, więc doszłam do wniosku, że trzeba coś postawić, żeby mieć gdzie schować głowę na noc. Myślałam o przyczepie, ale pomysł upadł, bo znalazłam CHATĘ. :D

Historię chaty opiszę w następnym poście. Kilka osób z forum Domy z bala bardzo mi pomogło w podjęciu decyzji- bo właśnie tam pytałam czy warto i czym to się je- za co serdecznie dziękuję.


Designed by Finerdesign.com